Už tam budem 2? | ZŠ a MŠ Píšť - Základní škola a Mateřská škola Píšť

 Už tam budem 2?

Už tam budem 2? 27.6.2021

V úterý 4. května právě v době, kdy všichni deváťáci „se potili“ u příjímacích zkoušek se týmy žáků sedmé a osmé třídy utkaly v televizní soutěži. Soutěž se natáčí v pěti science centrech v České republice, a to v Ostravě, Plzni, Olomouci, Brně a v Liberci. 

V soutěži již nejsme nováčci, přesto nás čekala úplně jiná situace v cestě na rudou planetu. Čekali jsme soupeře z jiné školy, ovšem Covid zamíchal kartami a na natáčení vyjela dvě „naše“ družstva. Trošku nás ráno potrápila doprava, ale jako správní dobyvatelé vesmíru jsme to zvládli. Při cestě nás napadaly různé otázky. Kdo zaboduje v misi? Jak obtížnost soutěže zvládnou mladší vesmírní dobyvatele? Podaří se nám vytvořit tu správnou soutěžní atmosféru? Nebude chybět adrenalin? 

 Po povinném testování a instrukcí od paní scenáristky se cestovatelé dostali do rukou kostymérky, kosmetičky a pana zvukaře. Počátečním losováním si kapitáni týmů Paťa a Matouš zvolili svou barvu a tím i svůj tým. Osmáci hájili barvy Kryptonu (modrý tým), sedmáci barvy Neonu (červený tým). 

Úkolem posádek bude postupně vyřešit úkoly potřebné pro let na Mars. Na plnění všech úkolů dohlíží Ducháček a pan Továrník, který odhalil i dnešní téma – vzdálenosti ve vesmíru. 

Po hodině příprav a natáčení úvodní seznamovací části začalo „pravé soutěžní klání“. 

Co na týmy čekalo?

- první vesmírný rozstřel Továrníkův kvíz s otázkami (Matěj porazil těsně Dominika)

- černá díra s nápovědou (Sára s Vaškem neměli konkurenci)

- silová soutěž s úkolem nás vytáhla „mimo studio“ ven (Patrik a Sára   přes covidové volno prokázali         neskutečnou kondici. V této chvíli stálo   štěstíčko na straně Neonu.)  

- logická soutěž prověřila dnes nejen hlavu, ale pevné ruce cestovatelů (Kája a Denis stavěli věž z dřevěných  dílů. Pevnější ruka znamenala vítězství Kryptonu.)

- chemická laboratoř s pokusy patří k nejtěžším úkolům, protože se tady cestovatelé setkávají neznámými látkami (skvělý odhad prokázal tým Neonu a zvítězil)

- odhalování identity neznámé osoby (kapitáni týmů a jejich pokus uhodnout osobu podle indicií).

 Po sečtení všech bodů se radoval šťastnější Neon (sedmáci), na které čekal kapitán Tečka s posledními 3 otázkami pro celý tým a na kapitána Neonu Matouše mozkový stimulátor. Jaký kufr otevřeme? Podaří se nám zachránit kapitána od studené sprchy? 

Nažhaveni členové týmu Neon se hrdě postavili před mozkový stimulátor. Byli neuvěřitelní a postupovali rychle kupředu k otevření všech kufrů. Podařilo se.

 Všech cestovatelům děkuji za vzornou reprezentaci naší školy, bezproblémové natáčení a den plný zážitků. Děkuji i všem členům štábu České televize za skvělý den ve studiu a možnosti pozorovat vás při práci. 

 

Kdo nás reprezentoval? 

Neon

kapitán – Matouš Obrusník

členové – Matěj Moric, Karel Moric, Patrik Krakovka, Vašek Kolář,  

Krypton

kapitán – Patricie Gajdová

členové – Sára Jašíková, Emma Tomášová, Dominik Křepelka, Denis Kotala, Tomáš Polomský

© ARSYLINE 2017 - 2021 postaveno na systému AKTIVNÍ ŠKOLA
Upozornění
Zavřít
On-line omluvenka

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Zavřít omluvenku
Dotaz řediteli

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Zavřít dotaz
Odhlášení oběda

Odhlášení obědů se provádí do 12 hodin předcházejícího dne.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Zavřít
Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Zavřít