Základní škola
a Mateřská škola Píšť

Halloween 2019

Halloween 2019

Ve čtvrtek 31. října naši školu navštívili šarlatáni, čarodějnice, kouzelníci, mumie, klauni či jiné další halloweenské příšerky. Poslední dvě vyučovací hodiny patřily podzimnímu tvoření - stříhání, koláže z podzimních barevných listů, dlabání dýní či příprava halloweenské stezky s občerstvením.

Děti svými nápaditými výtvory vyzdobily okna před budovou školy. Jak se nám podzimní dílny vydařily, můžete posoudit ve školní fotogalerii. 

Na dopolední tvoření navazoval odpolední program, a to halloweenská stezka, pro mladší a následně pro starší děti.  První část stezky jsme připravili pro mladší odvážlivce, kteří se vydali hledat stopy duchů a zachránit ztraceného farmáře. Děti hledaly klobouk ve strašidelném kufru, lovily a střílely ducha, který farmáři zničil všechny dýně, prolézaly nebezpečným tunelem a zachraňovaly ovečky, v břiše zlé čarodějnice hledaly klíček, kterým dokázaly otevřít truhlu s pokladem. Za svou odvahu byly odměněny malým dárkem.

Po šesté hodině večerní jsme ukončili první část a nachystali stezku odvahy pro nebojácné odvážlivce.

Od startu u zahrádkářské chaty se vydaly děti po světluškách v temném prostředí Píště.

Po stezce si děti i rodiče mohli pochutnat na občerstvení, o něž se postarali naši sedmáci s p. uč. Knoppovou.

První řadě chci poděkovat p. uč. Gajdové, p. uč. Steffkovi, deváťákům a osmákům za aktivitu při přípravě stezky. 

Nesmíme zapomenout poděkovat i všem dětem a jejich rodičům, kteří se přišli pobavit a zvládli to i bez televizorů a mobilů.

                                                                                                            Za organizátory R. Hasalová


4.11.2019

Zpět