Základní škola
a Mateřská škola Píšť

Zhodnocení projektu z pohledu dětí

Zhodnocení projektu z pohledu dětí

Všichni nám prezentovali o sobě a o své zemi. Z projektu jsme si všichni odnesli hodně informací. Mluvili na nás anglicky, ale když jsme jim něco nerozuměli, žáci deváté třídy nám to přeložili. Také jsme naše cizince učili česky, hráli jsme hry a celé to bylo moc zábavné a všichni jsme si to užili. Všichni se k nám chovali hezky a byly sympatičtí, budeme rádi, když si na nás alespoň vzpomenou. (S. Chlebišová)

Všichni byli velmi sympatičtí, když jsme jim něco nerozuměli, tak to bylo přesto zábavné a zajímavé. Moc se nám projekt Edison líbil a doufáme, že příště přijedou zase jiní cizinci. (K. Pawlenková)

Co mě překvapilo?  Překvapila mě Elvina Kadracheva svým zpěvem a tancem. Christine Fu mě překvapila také tím, že nás seznámila s tradicemi a aktivitami z Číny.

Kdo mi byl sympatický? Sympatický mi byl Muhammad Mahdy, protože má rád sport, pc hry. (L. Hošek)

Překvapilo mě to, že trochu umí mluvit i česky a že když dostala baliček, tak se málem rozbrečela. Dozvěděla jsem se to, že tam mají kola a motorky. Líbila se mi jejich příroda - jezera, řeky, vodopády, louky. Zlepšila bych dopravu v Indonésii. (A. Badejová)

Dozvěděla jsem se, že v Číně se nejí pořád čínské nudle a mají rychlé vlaky. Elvin baví zpěv, tanec. V Indonésii mají mnoho typických jídel. Nejvíc se líbila Elvin a Muhammad Mahdy. (N. Seifredová)

Dozvěděla jsem se, že v Indonésii nikdy nebyl sníh, že Číňané nosí červenou barvu, aby odehnali příšery. Líbilo se mi, jak jsme si povídali, hráli jsme různé hry a objevovali jejich zvyky a tradice. Nejvíc sympatický mi přišel Muhammad Mahdy Almuhdor, protože jsme si s ním hodně povídali o hrách. Nechtěla bych změnit nic. (A. Havrlantová)

Co nám projekt dal? Více angličtiny, dozvěděli jsme se více o jednotlivých státech a lidech, kteří bydlí v nich. Studenti, kteří letos přijeli, byli velmi sympatičtí, byla s nimi legrace. (D. Křepelka)

Celkem se mi to líbilo, bylo to zajímavé, určitě bych chtěl, aby se akce opakovala. (P. Janík)

Projekt byl super, když mluvili, rozuměl jsem jim skoro všechno. Bylo to zábavné. Nejvíce se mi asi líbil Muhammad, nejvíce jsem mu rozuměl a zahrál si s námi fotbal v odpoledku :-) (K. Kichner)

Překvapilo mě, že i v Indonésii hrají dobře fotbal. Zjistil jsem, že v Číně drží strašně divně štětec a v Rusku je krásná krajina. (T. Gajda)

Překvapilo mě, že i v Indonésii jsou dobří fotbalisté a líbilo se mi, že jsme mohli cizince naučit našim slovům, ale nejvíce se mi líbilo, když jsem mohl zahrát Mrazíka v českém překladu. (M. Salamon)

Líbilo se mi, že jsem se mohl seznámit s lidmi z jiných zemí a doufám, že v pátek bude ochutnávka jejich jídel, protože mám hlad. (K. Dihel)

Mě překvapilo to, že Ruska uměla tak moc dobře zpívat. Christi nás naučila ahoj čínsky (ní hao). (M. Ciecková)

Připravili si pro nás informace o svých zemích, národní jídla, národní písně, národní oděvy, národní zvyky, atd. Muhammada jsme naučili 3 české hry a myslím, že ho bavily. V pátek 15. 2. nám nachystali ochutnávky svých národních jídel. Já osobně bych nezlepšila nic, mně se líbilo všechno, už se nemohu dočkat, až přijedou další cizinci. (I. Kotulová)

Překvapilo mě, že jsem jim skoro všem všechno rozuměla, líbil se mi celý projekt, i když bych možná zvolila cizince z jiné země než třeba z Ruska, protože už tu byla minulý rok jiná ruská studentka. Sympatická mi byla Ruska, pěkně mluvila anglicky a byla hezká. (V. Gregorcziková)

Dozvěděla jsem se, že Ruska umí hezky zpívat a tančit, která mi byla nejvíce sympatická, protože se zapojovala do všech aktivit a snažila se to pochopit, zlepšila bych svoji angličtinu. (K. Smolková)

Překvapilo mě, že jsem rozuměla, jak mluví... Líbilo se mi, že jsem si mohla vyzkoušet provádět cizince po škole a trochu si s nimi povídat a mohla tak zlepšit svoji angličtinu. (L, Jurečková)

Muhammad je borec, protože dělá sport.Líbilo se nám, jak Pája psal čínsky a dělal sbíječku, ochutnávky jidla byly super. (K. Pískala a S. Kupka)

Doufáme, že projekt Edison bude i v příštích letech. (E. Fichnová, N. Viktorinová)

Projekt EDISON se nám moc líbil. Nejvíc se nám líbila prezentace Muhammada, bylo mu nejlépe rozumět, mluvil stručně a měl nejhezčí prezentaci. Nejlepší zábava byla s Elvinou, tancovali jsme a zpívali. S Christin se nám nejvíce líbilo psaní čínských písmen a učení slov. Tento projekt byl celkově lepší než minulý rok, protože jsme dělali něco i my, a ne jen oni, ale mohlo by jich být více. (T. Fulnečková, K. Šeděnková, S. Golinská, Z. Knoppová).

Radši bych měl Emanuela, který umí líp anglicky. (D. Konečný)

Nejvíc jsem rozuměl Elvině, protože Rusové jsou Slované. (L. Slavík)

Projekt Edison byl příjemným zpestřením únorového měsíce, zjistil jsem, že mám mezery v anglickém jazyce. (T. Harazim)

Jsem rád, že naše škola je zapojena do projektu. Doufám, že to bude pokračovat i příští rok, ale to už tu nebudeme. (R. Pěcháček)

Bylo to lepší než minule. (M. Habura)

Pozitivem bylo, že si zlepšíme angličtinu a poznáme novou kulturu a nové skvělé lidi. Mně se nejlépe mluvilo Muhammadem, který nás seznámil s Indonésií zábavnou formou. (L. Pavlorková)

Můj nejoblíbenější projekt, zlepším si angličtinu a pokecám si s cizinci. Nejlépe jsem si pokecal s Muhammadem, který mi byl blízký věkem a s Elvi, které jsem věnoval růži a srdce. (O. Šenkýř)

Super projekt, vytvořila bych více komunikativních her a komunikačních aktivit, aby se zlepšili i ti, co moc nemluví. (L. Strachotová)

Bylo super popovídat si s anglicky mluvícím cizincem. (M. Lasák)

Seznámení s novými skvělými lidmi, vylepšení v angličtině. Bude se nám stýskat. (K. Žídková)

Líbil se mi jejich přízvuk. Mluví celkem plynule. (T. Habura)


Na závěr trocha poezie, která nikoho nezabije.

  • Celý rok se na Edisony těšíme, 
  • až si s nimi angličtinu procvičíme.
  • Z Ruska, z Číny, z Indonésie,
  • každý kout světa tady je.
  • Tančili jsme, zpívali
  • a anglicky konverzovali.
  • Bylo nám s nimi hezky,
  • mluvili s námi dokonce česky !
  • LOVE YOU EDISON.  (Sára Kupcová)


16.2.2019

Zpět