Základní škola
a Mateřská škola Píšť

Úspěchy žáků

Školní rok 2017/2018

  • 1. místo v okrskovém kole recitační soutěže - Adéla Venglářová (4.)
  • 1. místo na mezinárodním šachovém turnaji v Píšti  v kategorii starší žáci - Jakub Křefký (9.), 1. místo v kategorii mladší žáci Tomáš Strachota (4.), 2. místo v kategorii starší žáci Ondřej Křefký (7.)
  • Výtvarná soutěž "Spojuje nás hranice" - ocenění prací Lucie Pavlorkové, Terezy Holubové, Nely Chřibkové a Michaely Tvrdé
  • 2. místo v okresním přeboru školy v šachu (postup do krajského přeboru), družstvo ve složení Ondřej Křefký (7.), Jakub Křefký (9.), Lukáš Dihel (9.) Dominik Janoš (9.)
  • 1. místo LOMAS - soutěž v matematicko logických hrách (Žídková K, Lasák M., Pavlorková L., Svobodová L, Harazim T. (8.))
  • 1. místo turnaj ve vybíjené (6.)
  • 2. místo na mezinárodním šachovém turnaji v Tworkowě Jakub Křefký (9.) a 1. místo v kategorii starší žáci - Ondřej Křefký (7.), 2. místo v kategorii starší žáci Pavel Jeziorsky (6.), 1. místo v kategorii dívky Karolína Havelková (9.)
  • Úspěšné řešitelky okresního kola matematické olympiády (Lucie Pavlorková, Karolína Žídková)
  • 2. místo turnaj ve fotbale Sudice, chlapci II. stupně

Školní rok 2016/2017

  • 1. místo na mezinárodním šachovém turnaji v Píšti a 1. místo v kategorii starší žáci - Jakub Křefký (8.), 1. místo v kategorii mladší žáci Pavel Jeziorsky (5.)
  • 2. místo v okrskovém finále chlapců ve fotbale
  • 3. místo v okresním finále dívek ve fotbale
  • 2. místo v okresním finále přeboru škol v šachu v kategorii B (žáci 2. stupně), Ondřej Křefký (6.), Jakub Křefký (8.), Lukáš Dihel (8.), Dominik Janoš(8.) - postup do krajského kola!
  • 1. místo na Mikulášském turnaji v Sudicích (fotbal)
  • 1. místo v okrskovém kole recitační soutěže v Hlučíně, Adéla Venglářová (3.)  - postup do okresního kola!
  • 2. místo na šachovém turnaji v Tworkowě Ondřej Křefký (6.), Karolína Havelková (8.)
  • úspěšné řešitelky okresního kola matematické olympiády Karolína Žídková a Lucie Pavlorková (obě 7.)
  • 3. místo v okresním kole Pythagoriády Karolína Žídková (7.)
  • ATLETICKÉ MISTROVSTVÍ HLUČÍNSKA: 2. místo (1. kategorie) v běhu na 50 m Linda Jurečková (5.), 3. místo  (1. kategorie) ve skoku dalekém Sára Golinská (5.), 2. místo (1. kategorie) v hodu Sára Golinská (5.), 2. místo (2. kategorie) v běhu na 60 m Matěj Habura (7.), 2. místo (2. kategorie) ve skoku vysokém Matěj Habura (7.), 3. místo (2. kategorie) v hodu Matěj Habura (7.), 

Školní rok 2015/2016

  • 1. místo na fotbalovém turnaji "O pohár starostky obce", Šilheřovice, žáci 2. stupně
  • 1. místo na mezinárodní olympiádě v Píšti, Píšť, žáci 2. stupně
  • 3. místo na mistrovství Hlučínska ve Florbalu, Bolatice, chlapci 2. stupně.
  • 1. a 3. místo na mezinárodním šachovém turnaji, Píšť, Jakub Křefký (7.), Ondřej Křefký (4)
  • 2. místo v okresním finále přeboru škol v šachu v kategorii A (žáci 1. stupně), Sára Šperlová (4.), Ondřej Křefký (5.), Pavel Jeziorský (3.), Jakub Dihel (4.)
  • 4. místo v okresním finále přeboru škol v šachu v kategorii B (žáci 2. stupně), Karolína Havelková (7.), Jakub Křefký (7.), Lukáš Dihel (7.), Jiří Plaček (9.)
  • 3. místo na šachovém turnaji v Tworkowě Jiří Plaček (9.) - kategorie starší žáci, Pavel Jeziorski (4.) - kategorie mladší žáci
  • 1. místo v okrskovém kole recitační soutěže v Hlučíně, Dominik Křepelka (3.)
  • 2. místo na fotbalovém turnaji "O pohár starostky obce", Šilheřovice, žáci 2. stupně
  • Atletické mistrovství škol Hlučínska - 2. kategorie (mladší žáci): Kryštof Šrámek- 1. místo v hodu. 3. kategorie (starší žáci): Nikol Kubíková - 3. místo v běhu na 60 m, 2. místo Kristýna Kupcová ve skoku vysokém, 1. místo Kateřina Jarošová v běhu na 600 m, 2. místo Kristýna Kupcová za 2. místo v běhu na 600 m.
  • Úspěšní řešitelé okresního kola matematické olympiády, Karolína Žídková, Lucie Pavlorková (obě 6.)
  • 1. místo na okresním kole Pythagoriády, Lucie Pavlorková (6.), 5. místo na okresním kole Pythagoriády, Karolína Žídková (6.)

Školní rok 2014/2015

  • 2. místo na fotbalovém turnaji "O pohár starostky obce", Šilheřovice, žáci 2. stupně
  • 2. místo Nikol Kubíková (7.), 3. místo Kateřina Jarošová (7.) na mezinárodní sportovní olympiádě v Krzyzanowicích
  • 1. místo kategorie mladší žáci Tomáš Strachota (1.), 1. místo kategorie starší žáci Jakub  Křefký (6.), 2 místo kategorie mladší žáci Ondřej Křefký (4.), 3. místo kategorie starší žáci Jiří Plaček (8.) - Šachový turnaj v Píšti
  • Vítězové soutěže Hlučínský slavíček 2014 - Anežka Bočková, Matouš Obrusník - kategorie 1. třída, Anastázie Kalužová - kategorie 2. třída
  • 4. místo - okresní kolo Matematické olympiády - Karolína Žídková (5.)
  • Mezinárodní šachový turnaj v Polsku: 2. místo Jakub Křefký (6.), 3. Místo Ondřej Křefký (4.), kategorie starší žáci 2. místo Lukáš Jarolím (8.), kategorie nejmladší žáci 3. místo Pavel Jeziorský (3.), kategorie dívky 3. místo Karolína Havelková (6.)
  • 1 místo na okrskovém kole recitační soutěže, Adélka Venglářová (1.)
  • Bludiště - 2 x vítězství - družstvo ve složení Lukáš Jarolím, Kristýna Šrámková, Libor Zlotý, Viktor Kotula
  • Eurorebus - krajské finále kategorie 6-7 - družstvo ve složení Lukáš Svoboda, Patrik Knopp, Jakub Konečný - 5. místo - postup do celonárodního kola v Praze (z 44 škol)
  • Eurorebus - krajské finále kategorie 8-9 - Lukáš Jarolím, Kristýna Šrámková , Jiří Grygarčík - celkové 6. místo (57 škol)
  • Pythagoriáda - okresní kolo - Lucie Pavlorková, Karolína Žídková - úspěšné řešitelky
  • Atletické mistrovství škol Hlučínska - 2. kategorie (mladší žáci): Ondřej Stoček - 2. místo v běhu na 60 m, Nikol Kubíková, 2. místo ve skoku dalekém, 3. místo v běhu na 60 m, Kristýna Kupcová - 3. místo ve skoku vysokém, 3. místo v běhu na 400 m, štafeta žáků - 2. místo. 3. kategorie (starší žáci): René Holuscha - 3. místo ve skoku vysokém