Základní škola
a Mateřská škola Píšť

Terénní běh jednotlivců

Terénní běh jednotlivců

Každoročně nás v říjnu kouzelně zbarvená příroda láká k organizaci soutěží či aktivit pro děti mimo učebny ve školní budově.

Letos jsme se s deváťáky rozhodli změnit tradiční orientační běh družstev na terénní běh jednotlivců. Přizpůsobili jsme stanoviště, přichystali trať a těšili se na netradiční vyučovací den.

Podzimní počasí nám přálo. V pátek 12. října se odvážlivci z 5. - 9. třídy postavili na start závodu. Sportovci změřili své síly nejen v běhu, ale také v bystrosti, v šikovnosti, v důvtipu a v myšlení.

Závodníky po startu čekala na hřišti první zkouška, při které si ověřili, jak těžké je hledat "jehlu v kupce sena" - tedy matičku v kbelíku s pilinami, ovšem museli hledat v rukavicích.

Přesnou mušku jsme ověřili na střelnici, kde jim byli nápomocni zkušení instruktoři (p. Schmidt, p. uč. Steffek).

Fyzickou kondici ověřila nejen úvodní rovinka, ale především pořádný kopeček na začátku lesa. Zručnost, důvtip, jazykový cit jsme vyzkoušeli v první polovině závodu - v hlavní roli rýmy, čínské hůlky či kladívko (kdo zatluče první - vyhraje).

Poslední zatáčka v terénu patřila šifrování a morseovce. Tady musíme přiznat, že se závodníkům příliš nedařilo.

Do konce závodu zbývaly poslední tři odpočinkové chvilky - uzlování a medvěd Brtník, potopení Titaniku a jednoduché bádání u potůčku – a pak už jen závěrečný finiš do cíle.

Pevně věříme, že si závod užili závodníci i organizátoři (na divočáka jsme nenarazili) a těšíme se na další ročník.

Za nejlepší výkony jsme udělili 12 medailí a zvláštní ocenění. Pro nás je vítězem každý, kdo nastoupil na trať.1. kategorie:

mladší žáci

 1. Matouš Obrusník

  2. Patrik Krakovka

  3. Karel Moric


mladší žákyně

 1. Stázka Kalužová

  2. Emma Tomášová¨

  3. Karolína Pawlenková


2. kategorie:


starší žáci

 1. Jakub Pískala

  2.Tomáš Harazim

  3. Matěj Lasák


starší žákyně

 1. Linda Jurečková

  2. Veronika Gregorcziková

  3. Sára Golinská


31.10.2018

Zpět