Základní škola
a Mateřská škola Píšť

Tajný život města "podruhé".

Tajný život města "podruhé".

Tajný život města "podruhé".V letošním roce pro nás a dalších padesát škol pokračoval projekt s názvem Tajný život města. Po loňském "sběru" fotografií rostlin, stromů a jejich částí, které jsme plnili do aplikace Plant Net, bylo naším úkolem vytvořit quest.

Co jsme měli vytvořit? Co znamená toto cizí slovo? Odpovědi na tyto a další otázky jsme se dozvěděli na seminářích.

První seminář pro badatele učitele byl organizací TEREZA uskutečněn v úžasném prostředí Kaprálova mlýnu u Brna. Kromě questu (který jsme si ve skupinkách zkoušeli vytvořit) jsme pronikali do tajů badatelsky orientovaného vyučování. Neuvěřitelné bylo, že se nám podařilo ve večerních hodinách poslouchat zvuky netopýrů.

V únoru se naše děti zúčastnily semináře v ostravské zoologické zahradě (bylo to super, až na to, že nám mrzly ruce i uši), kde se vydaly po stopách sovy Rozárky a vyzkoušely si svůj první quest. Po návratu jsme informovali nejdříve děti z badatelského praktika a později i větší množství lidí, napsali jsme článek o projektu a semináři na web školy.

Přemýšleli jsme, kam náš quest povede. Ve škole? V okolí? Uděláme cykloquest na hlučínskou štěrkovnu? Míst a nápadů byla řada, bohužel chyběl čas k realizaci......Zvolili jsme quest  - Rákosníčkova hledačka živé vody do okolní vesnice Bělá.

Naším hlavním cílem bylo vytáhnout děti a jejich rodiče od televize, počítačů, mobilů do přírody, na hřiště..........a spolu strávit čas aktivně.

Questem děti provází Rákosníček, který je zavedl při plnění úkolů do nejrůznějších pohádek. A pokud vás zajímá, co je pokladem, musíte přijít a náš quest si vyzkoušet.


19.6.2018

Zpět