Základní škola
a Mateřská škola Píšť

SMOKEMAN v akci

SMOKEMAN v akci

Ve středu 23. ledna se část žáků z „devítky“ vydala na výstaviště Černá louka v Ostravě, aby si popovídala se „Smokemanem“ – doporučeným odborníkem z organizací Tereza, neboť jsme potřebovali pomoc s naší výzkumnou otázkou na Globe games……
V letošním roce se zaměřujeme na přírodní zahradu a kvalitu ovzduší v naší vesnici. Zkoumáme, hledáme možnosti, jakým způsobem znečištění odhalíme…
Smokeman a jeho skoro dvouhodinová show byla neuvěřitelná. Program není určen jen pro děti, své si najdou i dospělí diváci. Děti i návštěvníci se seznámili s pojmy emise, imise, s faktory, které nejvíce ovlivňují kouřové zplodiny, které vycházejí z našich komínů. Nepříliš oblíbená teorie u dětí byla vysvětlována na řadě fyzikálních a chemických pokusů, u kterých asistovaly samy děti, popř. i dospělí návštěvníci. A tak jsme postupně hořeli, hráli jsme si se suchým ledem, šlapali na kolech a srovnávali energii naši s palivem, měřili objem vzduchu v plicích, vysvětlili jsme si, jak správně a nejlépe topit, vyráběli ručně popcorn…
A kdo je úžasný pan SMOKEMAN? Velký dík za skvělou show patří ing. Jiřímu Horákovi z VŠB v Ostravě.

27.1.2019

Zpět