Základní škola
a Mateřská škola Píšť

Škola v přírodě – Holčovice (28. 5. – 1. 6. 2018)

Škola v přírodě – Holčovice (28. 5. – 1. 6. 2018)

Škola v přírodě proběhla v pohodě. Podle dětských úsměvů a vyčerpání pedagogických pracovníků proběhlo 5 krásných dnů v prostředí Jeseníků v příjemné pohodě.

Odjížděli jsme 28. května 2018 v 8 hodin 30 minut od píšťské školy za vydatného mávání všech rodičů vstříc novým zážitkům do jesenické přírody. Po 90 minutách spanilé jízdy jsme byli na místě. To znamená - 42 dětí a 5 pedagogických pracovníků se „vylodilo“ se svou bagáží před hotelem ZLATÁ OPAVICE.

S ubytováním všech účastníků zájezdu je potřeba vzhledem k minulým školám v přírodě vyslovit patřičný obdiv – pohodlné vybavení pokojů se sprchovacími kouty a každodenní možnost využití hotelového bazénu je rozdílová kvalita, která povyšuje letošní školu v přírodě na velmi slušnou možnou úroveň.

První den našeho pobytu v Holčovicích byl vyšperkován vhodně zvolenou túrou na nedalekou rozhlednu Na Skalce. Pohled na pohoří Jeseníků nám utkvěl v paměti a určitě se k němu budeme rádi vracet. Túra nás ale stála nějakou dřinu a nějaké mililitry potu. Přesto si dovolím tvrdit, stálo to za to. Zvláště když jsme po večeři koukali z hotelového bazénu na celou trasu našeho pěšího výletu.

Další dva dny našeho pobytu v prostředí nádherné jesenické přírody zajistila a vkusně připravila outdoorová čtyřčlenná skupina animátorů z Bruntálu. Dětem se všichni věnovali téměř 48 hodin s úsměvem na rtech a děti se bavily vcelku královsky. Názvy her jako „Tajný velitel, Molekuly, Evoluce“ a mnohé další sice neprozrazují obsah přitažlivých aktivit, ale dětský úsměv a smích byl výmluvnou odměnou za vynaloženou snahu animátorů.

Ve středu večer se nám naskytla výjimečná příležitost nahlédnout do kulturního života Holčovic. Byli jsme totiž všichni pozváni na jednu lekci místního souboru country tanců. Měli jsme tu unikátní možnost zapojit se do nácviku…  Zážitek byl nevšední - z mnoha důvodů…  Možná jsme si více začali vážit naší školy, jejího vybavení a vybavení tělocvičny zvlášť… V Holčovicích se totiž zastavil čas asi před 70 lety a prožili jsme malý kulturní šok při pohledu na postarší tělocvičnu a její vybavení.  Ale – přijali nás neuvěřitelně – měli nepředstíranou radost z možnosti naučit naše děti tančit základy jednoho z country tanců.

Čtvrtek se nesl ve znamení provozování her pedagogů z Píště. Nejžádanějším zbožím se stalo provozování hry Ringo – paní učitelka Knoppová byla neustále zahrnována dotazy, kdy si patřičný účastník zájezdu bude moci Ringo zahrát. Ale nebuďme zbytečně skromní, také hry jako „Luční fotbálek, Luční házená, Vlajky, Víčkovaná, Kimova hra, Ocáskovaná a mnohé další byly Ringu důstojným soupeřem.

A nastal pátek – Mezinárodní den dětí, kdy naše děti také obdržely malý dárek ke svému svátku. Již ve čtvrtek jsme se „bobrovali“ v bazénu a také pátek jsme zahájili pozdravem sluníčku z holčovického bazénu. Po vydatné snídani jsme si vyrobili dřevěné pexeso, skládali obrázky na základě inteligenčního testu, pantomimicky ztvárnili různá povolání … a byl tu oběd. Kufry jsme snesli do přízemí a vyhlíželi autobus…

Sledování animovaného filmu se stalo poslední aktivitou v Holčovicích.

 Loučení, mávání a těšíme se domů…

Poděkování určitě patří všem pedagogům, pořadatelské agentuře, osazenstvu hotelu Zlatá Opavice a dalším…

Doufám jen, že až bude někdo hodnotit za dva roky další školu v přírodě, bude zažívat stejně pozitivní pocity jako já. Účastník zájezdu Jiří Konderla. 


4.6.2018

Zpět