Základní škola
a Mateřská škola Píšť

Projekt Edison – den první

Projekt Edison – den první

Pod názvem Edison si jistě vybavíme jméno amerického vynálezce. Jeho jméno je spojováno s více než 2300 patenty, např. fonografem. Méně lidí ví, že Edison je také městečko v USA, kráter na Měsíci či báseň V. Nezvala.

Mezi studenty je projekt EDISON známý v souvislosti s výměnou zahraničních studentů.  Projekt organizuje mezinárodní studentská organizace AIESEC na školách v České republice. Cílem stáží je seznámit žáky a studenty s životem lidí v odlišných zemích a kulturách, poznat jejich zvyky a tradice.

V pondělí 11. února jsme na naší škole podruhé přivítali zahraniční studenty, tentokrát ze tří zemí, z Číny, z Ruska a z Indonésie.

Na konci první vyučovací hodiny jsme stážisty společně přivítali v tělocvičně školy. Po úvodním slově pana ředitele se studenti sami představili našim dětem.

Po přestávce si stážisty "rozebrali" deváťáci z hostitelských rodin, kteří se stali jejich průvodci při návštěvách v jednotlivých třídách. Studenti si připravili pro naše děti prezentace o svých zemích. Své hodiny zpestřili ukázkami písniček, tanců, tradic,.....

Po náročném dni stážisté poobědvali ve školní jídelně a odpoledne trávili volný čas v hostitelských rodinách.

Kdo k nám zavítal?

Z Indonésie Muhammad Mahdy, student ekonomie. K jeho zálibám patří sport a historie. Má rád výzvy a společnost.

Z Ruska Elvina Kadracheva, studentka letectví na technické univerzitě. K jejím zálibám patří tanec, hra na kytaru, výlety do přírody. Nedokáže sedět na místě a nic nedělat.

Z Číny Christine Fu, 20 letá studentka miluje lyžování, cestování, knihy, hudbu a kaligrafii. Přála by si, aby se lidi zamilovali do její rodné země.


12.2.2019

Zpět