Základní škola
a Mateřská škola Píšť

Projekt Edison – den druhý

Projekt Edison – den druhý

Úterní dopoledne zahraniční studenti opět pokračovali se svými připravenými prezentacemi. Ve třídách žáků druhého stupně bylo slyšet pouze angličtinu. Menším dětem pomáhali s překladem vyučující nebo provázející žák deváté třídy. Během svých lekcí se zahraniční studenti pokoušeli navázat kontakt s dětmi, a to formou otázek, dialogů, her, tanečků.......Naše děti se začaly učit i některá základní slova, pozdravy, fráze v rodné řeči stážistů. Po obědě ve školní jídelně se vydali společně se žáky devátého ročníku na exkurzi do muzea v Hlučíně.

Ohlasy žáků osmého ročníku

Matěj Š. – Projekt Edison se mi líbí, poznám nové lidi a jejich kulturu. Jsme nuceni mluvit v angličtině, procvičíme si naše znalosti. Při prezentacích se mi občas stávalo, že jsem studentům nerozuměl.

Tomáš C. – Projekt se mi líbí, protože poznám lidi. V prezentacích jsem našel spoustu nových informací.

Danek H. – Při komunikaci se studenty mluvíme více anglicky, tím si ji procvičíme. Některým pasážím jsem nerozuměl. Poznáme, jak se žije lidem v jiných zemích. Projekt se mi líbí.

Ondra K. – Projekt se mi líbí, protože se naučíme mnoho nových slovíček.

Martin H. – Líbí se mi přízvuky v angličtině u studentů z rozdílných zemích. Těším se na „koštování“ tradičních jídel.

Matěj K. – Myslím si, že jsme se domluvili celkem dobře. Úžasné bylo psaní čínštiny, někdy dlouhé prezentace byly nezáživné.


13.2.2019

Zpět