Základní škola
a Mateřská škola Píšť

Okresní kolo Pythagoriády 2018

Okresní kolo Pythagoriády 2018

V úterý 29. května se v Opavě konalo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Jde o matematickou soutěž, ve které žáci řeší po dobu jedné hodiny 15 příkladů, bez pomůcek. Za každý vyřešený příklad získají jeden bod. Úspěšným řešitelem okresního kola se stane každý žák, který získá deset a více bodů.

V okresním kole naší školu reprezentovali Pavel Jeziorski z 6. třídy, Karolína Žídková a Lucie Pavlorková z 8. třídy.

Nejvíce se letos dařilo K. Žídkové, která v soutěži neztratila ani jediný bod a právem jí patří zlatá medaile a 1. místoLucie Pavlorková ztratila pouze dva body a s 13. body se stala opět úspěšnou řešitelkou okresního kola.

Nováček v soutěži Pavel Jeziorski získal 6 bodů a obsadil 16. místo (z 36 řešitelů).

Výsledků soutěže si velmi ceníme,  neboť se naše "vesnická" škola neztratila v konkurenci matematických škol a gymnázií.

Všem řešitelům děkujeme za reprezentaci školy v soutěži a přejeme další úspěchy nejen v matematických soutěžích.

 Poděkování patří i p. Žídkové, která děti na soutěž doprovodila.


4.6.2018

Zpět