Základní škola
a Mateřská škola Píšť

Okresní kolo matematické olympiády 2018

Okresní kolo matematické olympiády 2018

Matematická olympiáda je dobrovolná soutěž, určená dětem, které rády řeší netradiční matematické úlohy,

Žáci řeší nejprve školní kolo, ve kterém se pokoušejí zdolat 6 příkladů. Školní kolo je ukončeno v březnu. Do okresního kola pak postupují žáci, kterým se podaří úspěšně vyřešit alespoň 4 příklady. I letos se podařilo K. Žídkové a L. Pavlorkové postoupit do okresního kola soutěže.

V úterý 17. dubna  se sešli nejlepší matematici z okolí Opavy v okresním kole této soutěže. K vyřešení tří příkladů měly žákyně dvě hodiny. V silné konkurenci (gymnázií a matematických škol) se naše "osmačky" Kája a Lucka neztratily. Letos si vedla lépe L. Pavlorková, která skončila na 5.-7. místě s 13 body. K medailové pozici jí chyběl pouze jeden bod. K. Žídková patří 10. - 14. místo. Obě žákyně se staly úspěšnými řešiteli okresního kola matematické olympiády.

Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Přejeme hodně úspěchů v okresním kole pythagoriády, která se koná v květnu.

Poděkování patří i p. Žídkové, která ochotně dívky na soutěž doprovodila.


1.5.2018

Zpět