Základní škola
a Mateřská škola Píšť

MORAVSKOSLEZSKÝ MATEMATICKÝ ŠAMPIONÁT

MORAVSKOSLEZSKÝ MATEMATICKÝ ŠAMPIONÁT

Po loňských vynikajících výsledcích dívek v matematických soutěžích jsme se rozhodli, že poprvé vyzkoušíme matematickou soutěž družstev s názvem Matematický šampionát. Letošní již 16. ročník proběhl na Wichterlově gymnáziu v Ostravě a konal se 25. října 2018.

Družstvo deváťáků s názvem „Legendy“ bylo jedním z 51 družstev ze základních škol z České republiky a Slovenska. Záštitu nad soutěží převzal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pan Mgr. S. Folwarczny.

Co na Legendy čekalo?

Soutěžící ze základních škol se zapotili při řešení tří komplexních úloh. Příklady s názvy Pneumatika, Jakubovy prázdniny a Bazén na vodní pólo nejsou jen matematickými úlohami, ale ověřují i znalosti a propojení s přírodovědnými obory. Našemu družstvu úlohy “sedly“. V silné konkurenci škol získali stříbrnou pozici s 27 body. Zlatá příčka patří Rovninským dělostřelcům s 30 body a pomyslnou bronzovou medaili získalo družstvo Hornická 1.

Deváťákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších (nejen matematických) soutěžích.

Paní Žídkové děkujeme za doprovod žáků na soutěž.

A kdo soutěžil a reprezentoval naši školu?

David Konečný, Sára Kupcová, Lucie Pavlorková a Karolína Žídková

31.10.2018

Zpět