Základní škola
a Mateřská škola Píšť

Matematická olympiáda 9

Matematická olympiáda 9

Jako každý rok i letos se dobrovolně žáci zapojili do soutěže matematická olympiáda, která je určená žákům, kteří rádi řeší netradiční matematické úlohy.

Žáci řeší nejprve školní kolo, ve kterém se pokoušejí zdolat 6 příkladů. Školní kolo pro deváťáky je ukončeno v lednu. Do okresního kola pak postupují žáci, kterým se podaří úspěšně vyřešit alespoň 4 příklady. I letos se podařilo matematičkám K. Žídkové a L. Pavlorkové postoupit do okresního kola soutěže.

Ve středu 30. ledna se sešlo 42 nejlepších matematiků z okolí Opavy v okresním kole této soutěže. K vyřešení čtyř příkladů měly žákyně čtyři hodiny. V silné konkurenci (gymnázií a matematických škol) se naše "deváťačky" Kája a Lucka neztratily. Obě žákyně se staly opět úspěšnými řešiteli okresního kola matematické olympiády. Kája se 17 body se umístila na krásném 6.-11. místě, Lucka s 13 body na 23. místě. Velkým úspěchem je jejich postup do krajského kola soutěže, které se uskuteční v březnu v Opavě. Jak se jim povede v krajském kole mezi nejlepšími? Necháme se překvapit a budeme držet holkám palce.

Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Poděkování patří i p. Pavlorkové, která ochotně dívky na soutěž doprovodila.11.2.2019

Zpět