Základní škola
a Mateřská škola Píšť

LOMAS

LOMAS

Ve středu 13. února se 10 žáků (Tlusté Berty a Kulové blesky) z naší školy zúčastnilo matematické soutěže LOMAS na Gymnáziu Josefa Kainara v Hlučíně.

LOMAS (logické matematické soutěže) je soutěž pětičlenných týmů žáků 8. a 9. tříd základních škol. Soutěží se v matematicko-logickém kvízu a hraní logických her (štafeta v sudoku, piškvorky, pexeso, ubongo, dáma a blokus 3D). Cílem soutěže je ukázat, že i matematika může být zábavou.

Pořadatelům a organizátorům se podařilo udržet žáky v klidu a téměř 2 hodiny v napětí. Po ukončení všech disciplín došlo i na vyhlášení výsledků. Nejdříve vyhodnotili vítěze v jednotlivých hrách.

Žáci z naší školy zabodovali v matematicko-logickém kvízu (1. a 2. místo), D. Konečný (1. místo piškvorky), L. Pavlorková (2. místo ubongo), M. Lasák (3. místo piškvorky), K. Žídkové (3. místo pexeso), T. Harazim (2. místo blokus 3D), M. Šintler (2. místo dáma), S. Kupcová (4. místo ubongo), štafeta v sudoku (3. místo).

Velkou radost nám udělalo družstvo Tlusté Berty, kteří po celkovém součtu bodů skončilo na krásném 1. místě.

Děkujeme všem žákům za vzornou reprezentaci školy a přejeme úspěchy v dalších soutěžích, ať se jim především daří na středních školách.


Celkové pořadí:

1. ZŠ Píšť (Tlusté Berty)

2.  ZŠ Bolatice (Mejcovití)

3.  ZŠ Hlučín-Tyršova (Tyršováci)


Kdo nás reprezentoval:

Tlusté Berty: T. Harazim, M. Lasák, L. Pavlorková, M. Šintler, K. Žídková

Kulové blesky: B. Barčová, T. Habura, D. Konečný, S. Kupcová, L. Svobodová


14.2.2019

Zpět