Základní škola
a Mateřská škola Píšť

Jsme GLOBE STAR!!!

Jsme GLOBE STAR!!!

Naše škola získala ocenění Czech GLOBE STAR 2019.

Czech GLOBE Star je prestižní ocenění aktivních škol zapojených v programu GLOBE. Poprvé se ceny udělovaly v roce 2016. Ocenění se předává na půdě Amerického centra v Praze, letos za účasti kulturního atašé Erika W. Black z  Americké ambasády  Naše malá škola získala ocenění za projekty, na kterých jsme během dvou let zapracovali, pozorovali jsme růst hrášku a rajčat, prozkoumali a vyčistili kus potoka, pozorovali proměny stromů – fenologie, pracovali jsme na plnění aplikace PlantNet a tvořili Quest, do výuky zapojili bádání….

Stali jsme se skokany v Globe. Této ceny si nesmírně vážíme i proto, že jsme ho získali společně s Globe školami, ZŠ Moravské Budějovice a ZŠ Dubňany.

 I nadále budeme pokračovat v projektech, letos jsme se zaměřili na průzkum čistoty ovzduší, tvorbu přírodní zahrady a domečků pro zvířátka.

Doufáme, že se k nám přidá více lidiček, kterým záleží na prostředí, ve kterém žijí. Nechceme být ti, kteří o přírodě jen „mluví“, chceme být ti, kteří ji aktivně pomohou.

Poděkování patří především žákům 9. a 7. třídy, p. řediteli L. Hrubému, p. starostovi D. Fichnovi za cenné rady a ochotu s námi diskutovat.       


11.2.2019

Zpět