Základní škola
a Mateřská škola Píšť

Devítka v Bludišti

Devítka v Bludišti

Naše škola se každoročně účastní natáčení soutěžního pořadu České televize – Bludiště. Nejinak tomu bylo i letos. Počátkem roku 2019 se naši deváťáci stali „náhradníky“ a netrpělivě čekali, až zazvoní telefon se zprávou.
 V prvním termínu – ve středu odpoledne, se nám moc nechtělo. Soutěžící s nachystanou vizitkou, připravení diváci se dočkali hned následující den. Družstvo s názvem „Píšťáci“ s pověstným píštským rohlíkem vyrazilo do studia ČT. Věřili jsme si?
Těžko říct - v hlavě jsme měli tisíc otázek. Jak se nám bude dařit? Odkud budou naši soupeři? Podaří se nám zdolat překážková dráha, či zda zvládneme laser a závěrečnou tajenku za 15 bodů? Podaří se nám konečně prolomit smůla posledních let? Po příjezdu do studia následoval pro soutěžící kolotoč činností jako maskérna, příprava, seznamování s programem a natáčecím týmem v čele s panem režisérem, instrukce, rozhovory a samozřejmě soutěžní klání….
O poznání hůře jsou na tom diváci, fandové týmů, kteří svému družstvu fandí, povzbuzují a „giganticky“ tleskají, pískají, dupají - vše s dovolením pana režiséra. Tak alespoň koukáme a seznamujeme se s prací kameramanů, pomocných asistentů, režiséra, moderátora… Naším soupeřem se stalo družstvo z nedaleké Štítiny… Po úvodu a překážkové dráze jsme sice prohrávali o 4 “bludišťáky“, ale správná smršť odpovědí a laser nás posunul k poslední tajence. Neuhodnutí památky (Rudolfinum) nám přineslo vítězství a konečně jsme prolomili smůlu posledních let. Za 28 bodů jsme získali cenu bronzového „bludišťáka“ a závěrečný “ balancovník“ jsme zvládli a koule umístili správně. Tým i fandové byli nadšení.
 Po obědové pauze do studia přijel náš druhý soupeř, tentokrát z Valašského Meziříčí. Opět se nám nedařilo ve fyzických disciplínách. Vědomostní kola, laser i světelné bludiště nás posunul k závěrečné tajence. Soutěž byla napínavá pro oba týmy. Kdo zvítězí? U koho bude stát pověstné štěstíčko? Kdo uhodne dříve poslední tajenku? Skvělý moderátor Roman Pastorek přečetl poslední otázku odpoledne… Hádáme hru. Pak z balíčků vybalujeme nápovědy…My i naši soupeři jsme byli rychlí ve svých tipech. Správná odpověď nás napadla bohužel o sekundu později než červený tým. Do naší školy jsme si přivezli další dva nové “ bludišťáky“ (jeden za tygří skok Lukáše).
Musím poděkovat především týmů „Píšťáků“ za skvělou reprezentaci školy v soutěži, divákům za povzbuzování a podporu, p. uč. Steffkovi za zdolávání světelného bludiště, manželům Ilkovým za pomoc při natáčení vizitky našeho týmu. Děkujeme i moderátoru R. Pastorkovi, naší asistence, režiséru, kameramanům za skvělé nezapomenutelné chvíle strávené ve studiu.

Kdo nás reprezentoval?
Sára Kupcová – kapitán týmu
Karolína Žídková
Lucie Pavlorková
Matěj Habura

27.1.2019

Zpět