Základní škola
a Mateřská škola Píšť

Atletické mistrovství Hlučínska

Atletické mistrovství Hlučínska

Šestý ročník atletického klání žáků základních škol Hlučínska pořádala pod záštitou místostarostky Hlučína Blanky Kotrlové Základní škola dr. M. Tyrše v Hlučíně ve středu 30. května. Na "Tyršovku" se sjelo 162 soutěžících ze čtrnácti škol regionu. Ve třech věkových kategoriích se utkali o místa na stupních vítězů a celkem o 81 medailí a diplomů.

Soutěžilo se v atletických disciplínách: běh na 50 a na 60 metrů, skok do dálky, běh na 200, 400 a 600 metrů, hod a závěrečná štafeta, v níž svůj sportovní talent zúročili i vyučující. 

Ve velké konkurenci škol jsme nepropadli a děti si danou akci užily jak po sportovní stránce tak po stránce zábavy. Chtěl bych všem poděkovat za příkladnou reprezentaci školy. A držení se hesla: "Základem je dobře vypadat:)" 

hodnocení z pohledu žákyně

Stres, únava, nesnesitelně horké počasí a ještě více skutečností bych vám chtěla sdělit, které mě v tu chvíli trápily. Nakonec jsem všechno hodila za hlavu a zůstala mi tam pouze myšlenka, že musím vyhrát a u toho vypadat pokud možno skvěle. Chtěla jsem jen porazit soutěžící z jiných škol, kteří prožívali totéž co já. Snažila jsem se to dokázat lidem, kteří nevěří, že to dokázat můžeš. Dokázat panu učiteli, že úsilí, které do nás za ty roky investoval, nebylo zbytečné. Prostě jsem měla snahu být lepší než ostatní. Já jako letos končící "deváťačka" si z toho všeho odnáším obrovskou zkušenost a nejhezčí vzpomínku, kterou si z hlavy jen tak nevymažu. Užila jsem si jak disciplíny, které pro nás jiní učitelé vytvořili, tak i kamarády kteří závodili s se mnou. Pro mne samotnou to byla velká výzva a jsem velmi vděčná, že jsem měla tu čest ji absolvovat. Zúčastnila jsem se závodů v Hlučíně, Chuchelné, dokonce i v zahraničí a to v Polsku. Ikdyž jsme nevyhráli, tak si myslím, že jsme všichni do toho dali všechny naše síly. Díky těmto výzvám se všichni posouváme dál a dál. Přece není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, což my jsme splnili. Z celého srdce bych chtěla poděkovat panu učiteli Steffkovi za skvěle prožité dny a za to, že mě vybral a tím mi pomohl se posunout dál. Ještě jednou děkuji. Tereza Helvínová 


10.6.2018

Zpět